Z życia szkoły

Od 17 lutego ruszają zapisy do publicznych żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych. Rekrutacja elektroniczna dotyczy wszystkich, którzy chcą zapisać dziecko do publicznej placówki od września 2020 roku.

Wszelkie informacje dostępne są na stronie Urzędu Miasta Jarosławia.

W sobotę 15 lutego w naszej szkole odbył się długo wyczekiwany Bal Karnawałowy. Jak na Karnawał przystało było kolorowo, głośno i radośnie a to za sprawą przybyłych gości, którzy wcielając się w rozmaite postaci z bajek i książek, zwierzęta lub po prostu będąc sobą spędzili trzy godziny na fantastycznej zabawie.

Niedziela, która zazwyczaj jest dniem dla rodziny, w minionym tygodniu była DNIEM OTWARTYM w naszej szkole.

O dziwo, nikt nie narzekał, że chociaż jest to dzień wolny, musi przyjść do szkoły... Nie zrobił tego ani żaden uczeń, ani nauczyciel, ani rodzic.

Dziękujemy Ignacemu, że opowiedział nam o Panu Janie Czochlarskim. Gdyby nie On pewnie jeszcze przez kilka lat nie wiedzielibyśmy o tak pracowitym naukowcu, nieświadomi korzystając z wynalazków tego pasjonata. Przecież komputer, telefon, podróże samochodem czy koleją to dla nas codzienność.

Nasze zawołanie - JAGANA to, JArosław – stąd jesteśmy, GAz – wydobywany w naszym województwie podkarpackim, NAfta – Ignacy Łukasiewicz wynalazca lampy naftowej, przewodnik programu „BYĆ JAK IGNACY” – odkryj tajemnice nauki.

W drugim dniu zimowiska uczniowie naszej szkoły pod opieką Nauczycieli udali się do Centrum Edukacji Kulturalnej w Jarosławiu.

To właśnie tego wieczoru,
gdy wiatr zimnym śniegiem dmucha
- w serca złamane i smutne,
cicha wstępuje otucha.
To właśnie tego wieczoru,
od bardzo wielu już wieków,
pod dachem tkliwej kolędy,
Bóg się rodzi w człowieku.

Radosnych i pogodnych
Świąt Bożego Narodzenia
spędzonych w gronie najbliższych
oraz Szczęśliwego Nowego Roku życzą
Dyrektor i Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 1
im. św. Królowej Jadwigi w Jarosławiu.

Pomagamy! Wigilia dla potrzebujących. Szkolne koło CARITAS. Fot. U. Maciałek