Drodzy Uczniowie!

Udostępniamy Wam materiały kampanii prowadzonych przez Przyjazną Profilaktykę, pod nazwą „Ubezpieczeni przez rodziców ” i „Po stronie mocy, przeciwko przemocy”.

Poruszają one tematykę zagrożeń i uzależnień nie tylko tych od alkoholu, papierosów, narkotyków czy dopalaczy, ale też od Internetu, komputera czy telefonu, a także przemocy rówieśniczej cyberprzemocy i hejtu w Internecie.

Zespól Przyjaznej Profilaktyki przygotował dla Was sporo ciekawych historyjek, scenek i ilustracji. Być może znajdziecie wśród nich takie, które i Wam się przydarzyły. Warto o nich porozmawiać z rodzicami, do czego serdecznie Was zachęcam. Warto rozmawiać z najbliższymi o wszystkim co Was niepokoi i stresuje, ale też i o tym, co Was rozśmiesza i sprawia radość.

Mam nadzieję, że zamieszczone materiały dostarczą Wam i Waszym rodzicom wielu ciekawych tematów do wspólnych rozmów.

Pedagog szkolny
Agnieszka Gilowska

E-book - Po stronie mocy

E-book - Ubezpieczeni

Drodzy rodzice!

Z przyjemnością udostępniamy Państwu materiały kampanii prowadzonych przez Przyjazną Profilaktykę, pod nazwą „Ubezpieczeni przez rodziców” oraz „Po stronie mocy, przeciwko przemocy” Celem tych kampanii jest wzmocnienie, pokazanie dobrych stron, pobudzanie rozwoju, a przede wszystkim wspieranie umiejętności wychowawczych rodziców oraz kompetencji nauczycieli.

Treści zostały opracowane przez specjalistów i praktyków z dziedziny psychologii i pedagogiki z Zespołu Przyjaznej Profilaktyki. Kampania „Ubezpieczeni przez rodziców” koncentruje się na rozwijaniu mocnych stron młodych ludzi, dzięki czemu będą oni bardziej przygotowani do życia w świecie pełnym zagrożeń, a tym samym będą bardziej na te zagrożenia odporni. Porusza tematykę zagrożeń i uzależnień – nie tylko tych od alkoholu, papierosów, narkotyków czy dopalaczy, ale też od Internetu, komputera czy telefonu.

Celem kampanii „Po stronie mocy, przeciwko przemocy” jest zapobieganie przemocy rówieśniczej, cyberprzemocy i hejtowi w Internecie. Podpowiada, na co zwrócić uwagę i jak chronić dzieci przed zagrożeniami związanymi z korzystaniem z najnowszych osiągnięć technologii. Kształtuje tolerancyjną postawę wśród dzieci i młodzieży.

Nie usuniemy wszystkich zagrożeń ze świata naszych dzieci, nie jest to możliwe. Możemy natomiast rozwijać mocne strony młodych ludzi, dzięki czemu będą oni bardziej przygotowani do życia w świecie pełnym zagrożeń, a tym samym będą bardziej na te zagrożenia odporni. Zespół Przyjaznej Profilaktyki przygotował dla Państwa poradniki w formie e-booków. Zachęcam do zapoznania się z zamieszczonymi w nich materiałami.

Pedagog szkolny
Agnieszka Gilowska

E-book - Po stronie mocy

E-book - Ubezpieczeni